sobota, 12 sierpnia 2017

O darmowym zbawieniu - czyli o herezji zwodzicieli

Często można usłyszeć hasła różnych "zwodzi cieli"  którzy mówią rzeczy typu darmowe zbawienie dla wszystkich, i różne zwodnicze hasła, tak naprawdę odbiegające od Ewangelii.
Zbawienie dla wszystkich i za darmo, takie hasło działają na zasadzie reklamy aby przyciągnąć innych do swoich heretyckich Nauk.

No i tak już jest, że ludzie nieświadomi podążają za takimi hasłami, i za tymi co sieją taki zamęt.  Gdy słyszę taki slogan, zbawienie za darmo dla wszystkich, po tym aż mi się ciśnie na usta aby zadać pytanie jak za darmo? skoro w Ewangelii jest napisane o nabyciu drogocenną krwią Chrystusa, a więc  pytam, i pytanie kieruję do wszystkich takich zwodzi cieli, jak można tak bluźnić Bogu? mówiąc o darmowych zbawieniach,  które można  niby nabyć za zerową wartość czyli za darmo, skoro cenna otrzymania zbawienia równa się zapłacie drogocenną krwią Chrystusa.

A tym który odkupił wielu i umarł za Wszystkich jest Jezus Chrystus.  I niestety, są ludzie którzy nauczają o zwodniczym haśle darmowe zbawienie dla wszystkich i chcą dysponować "odkupieniem Jezusa -  czyli w pewnym sensie własnością nabytą przez Samego Chrystusa"-  często Ci sami ludzie dyktują warunki, typu zbawienie za darmo dla wszystkich, prowadząc innych ślepych na zatracenie, ściągając na Siebie Samych Potępienie.

Czyli w pewnym sensie chcą prosperować "nabytkiem Jezusa" - odkupieniem wielu,   chcąc sprzedawać je za wartość 0. Widzę analogie do Czasów Średniowiecza, kiedy to niestety ludzie będący wysoko w hierarchii w Kościele Katolickim chcieli prosperować tym nabytkiem ale za określona wartość pieniędzy, a współcześnie wartość tego nabytku wśród takich zwodniczych nauczycieli wynosi 0.  Którzy głoszą, że zbawienie za darmo dotyczy wszystkich.

No i głownie dotyczy to fałszywych nauczyli będących w rożnych denominacjach Kościoła Katolickiego. W Ewangelii nie jest napisane,  o darmowym zbawieniu wszystkich, a dokładnie o Odkupieniu Wielu osób przez Chrystusa, czyli porównując do pojęcia wszystkich, no to jakieś tam garstki, lub określonej liczby osób. A więc wzmianka o darmowym zbawieniu - które dotyczy określonej grupy osób jest skierowana do tej grupy osób a nie do wszystkich, jak wedle tych zwodniczych Nauk.

Jezus Chrystus który odkupił Wielu, miedzy innymi Piotra, założył na Nim Swój Kościół
(aktualnie jest to Kościół Rzymsko-Katolicki)
Piotr został odkupiony i nadana mu została władza do Odpuszczania Grzechów, zatrzymywania grzechów, czyli jednym słowem w jakiś stopniu  zbawienie ludzi, którzy słuchali Piotra  zależało od Tego czy przyjmują Naukę Piotra- o Jezusie Chrystusie.

 No I aktualnie Kościół Rzymsko- Katolicki jest taką kontynuacją działalności Piotra,  gdyż księża Mają Moc do Odpuszczania Grzechów w Imię Jezusa, i Kościół Rzymsko-Katolicki nakłada warunki konieczne do zbawienia i są nimi uczestnictwo obowiązkowe w każdej Mszy Niedzielnej i w Obowiązkowe Święta, i czynny udział w Sakramentach(Eucharystia) itd, to są dwa konieczne warunki.  Pomijam blednę stwierdzenie że Wszyscy będący w Kościele Katolickim i wypełniający te Warunki w KK po śmierci pójdą do Nieba.  Więc jeżeli ktoś wypełnia warunki, które nadaje Kościół Piotrowy ale nie uwierzył w Chrystusa, (nowe narodzenie i tak dalej) no to i tak już został osądzony, więc Kościół Katolicki przyczynia się do zbawienia ludzi, a nie jest gwarantem że 100 procent ludzi należących do tego tego Kościoła, po śmierci będą w Raju.

Dlatego niestety są takie czasy że do Kościoła przedostało się wiele nieprawidłowości i ludzi którzy działają na szkodę Kościoła Katolickiego, trzeba mieć łeb na karku i szukać co jest prawdą a co nie. Jakie kulty są prawdziwe a jakie fałszywe i wiele innych. Ale ludziom się nie chce, i odnoszę wrażenie że w ogrom Osób którzy należą do Kościoła Katolickiego i czynnie biorą w nim udział, wierzą wtedy, kiedy są w Niedziele w Kościele, wyjdą z Kościoła i  na tym się kończy ten temat.

Wiec jeżeli chodzi o Kościół Katolicki w jakimś stopniu- mniejszym czy większym przyczynia się do zbawienia innych, gdyż jest to Kościół Chrystusowy, pochodzący od Piotra, na którym Sam Chrystus zbudował swój Kościół Rzymsko-Katolicki. A więc zbawienie wielu ludzi należących do tego Kościoła zależy od tego czy spełniają takie warunki, które nadaje Kościół a nie na założeniu darmowe zbawienie dla wszystkich.

I często zwodzi ciele nie należą do własnie tego Kościoła Piotrowego,  i rożnymi takimi hasłami zbawienie darmowe dla wszystkich - zwodzą innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz