sobota, 27 maja 2017

O dzieciach Bożych

W dzisiejszym rozważaniu podzielę się moim spostrzeżeniem i moim zdaniem na temat dzieci Bożych. A mianowicie, mnóstwo razy można usłyszeć taki tekst, że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga.

 Ja nie zgadzam się z tym, i uważam że jest to kłamstwo. W tym wpisie postanowiłem skonfrontować się z tym, jak dla mnie fałszywym tekstem.
Ten tekst, że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga,powoduje u mnie, takie odczucie że mam ochotę rzygać tęczą na kilometr. Takie rozumowanie - bycie dzieckiem Bożym - przez wszystkich
- moim zdaniem  daje poczucie fałszywej przynależności do Boga.
Zresztą czemu mam się dziwić temu?
bo przecież taki, znany tekst, może powodować te "iluzjonistyczne poczucie przynależności do Boga" ale jaka jest prawda?
Postaram się moje rozważanie skonfrontować z Pismem Świętym.

"Na świecie było [Słowo],a świat stał się przez Nie,lecz świat Go nie poznał, Przyszło do swojej własności,a swoi Go nie przyjęli.Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego"(J 1)

Myśle że warto zadać sobie pytanie, czy wszyscy wierzą Jezusa? albo inaczej czy wszyscy uwierzyli w Jezusa? a więc twierdzenie że Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi, jest fałszywe i moim zdaniem nie pokrywa się z rzeczywistością... bo jak Wszyscy są dziećmi Bożymi?, skoro tak naprawdę -nie wszyscy wierzą lub uwierzyli w Jezusa Chrystusa.

Ludzie Wierzą w Piekło, Wierzą w Niebo, Nawet w Czyściec - i wciąż powtarzają że Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. a co z Wiarą w Jezusa? Czy rzeczywiście Wiara w Niebo, Piekło, nawet w Czyściec daje prawo nazywać siebie dzieckiem Bożym?

Ja Mocno wierzę w to że tylko wiara w Jezusa, pozwala stać się dzieckiem Bożym  i to wiara w Jezusa daje prawo nazywania się dzieckiem Bożym.

Natomiast odnoszę wrażenie że dużo osób którzy powtarzają ten slogan "wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi" to wiele z tych osób po prostu nie wierzą w Jezusa.
Wierzą w jakieś swoje przekonania, różne teorie dotyczące Boga, ale pomijają wiarę w Jezusa Chrystusa. Dużo ludzi przyjmuję do wiadomości że Mesjaszem był Jezus i Zmartwychwstał i na tym się kończy. Ani nie zagłębiają się bardziej w temat Jezusa Chrystusa, ani nawet nie mają ochoty czytać Pisma Świętego i Nauk w Nim Zawartych i nawet nie chcą się stosować do Nich.

W moim odczuciu taka wiara jest albo po prostu powierzchowna albo po prostu praktykują Swoją Własną Religie, ale bez "Wiary" lub nazwałbym to praktykowaniem swoich przekonań ale bez wiary w Jezusa. Bo jak można wierzenie w Boga wśród społeczności Chrześcijańskich  nazywać Wiarą w Boga? skoro notorycznie pomijany jest Jezus?

Zamiast wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi,  te zdanie powinno brzmieć mniej więcej "Wszyscy My, co Wierzymy w Jezusa Chrystusa, jesteśmy dziećmi Bożymi" wtedy myślę że większy aspekt i nacisk byłby na Jezusa, i może ludzie bardziej skupiali się na Jezusie niż na tym "pustym" sloganie byciem dzieckiem Bożym, bez wiary w Jezusa.

Jest mnóstwo wymyślonych teorii, i jakiś idei, wprowadzających błąd przy czyniących się do omijania tej kwintesencji wiary "tylko Jezus"
Bo nie oszukujmy się wiele ludzi próbują oddawać cześć Bogu Ojcu na różne sposoby, przez rożne sposoby - omijające Jezusa Chrystusa, bo tak trudno jest im przyjąć do wiadomości że przez oddawanie czci Synowi-Jezusowi Chrystusowi, oddają cześć Bogu. A reszta to bałwochwalstwo. Czyż nie mam racji?
"Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył(J 1, 18)

1 komentarz:

 1. Marcin,
  poruszyłeś niezwykle ważne zagadnienie.
  Otóż zwodzący owce papież Franciszek nazywa muzułmanów tez dziećmi Bozymi.
  Ludzie mu wierzą niestety,bo nie czytają Biblii i sie z nim zgadzają,bo jak z ojcem świetym sie nie zgodzić.
  Jakbys cos "spłodził"-kto jest Ojcem Świetym na podst.Słowa Bożego w Biblii ,byłoby fajnie.

  OdpowiedzUsuń