sobota, 17 czerwca 2017

Niedzielna Ofiara z Jezusa

W dzisiejszym wpisie zajmę się na temat Niedzielnej Ofiary z  Jezusa
a mianowicie, co niedziele dochodzi do transubstancjacji czy jakoś tak
czyli opłatek - hostia - po przeistoczeniu , przeinacza się w ciało Jezusa, a wino w krew.
W tą krew,  którą nam wiernym Kosciołowi Katolickiemu nie pozwala się pić.
Sprawdzałem na internecie powody dlaczego zabronili  ludziom  napić się tej drogocennej krwi
podczas Mszy Św.
No i doszukałem się  dosyć sensownego argumentu, bo miedzy innymi dlatego, że ludzie bardzo obawiali się tego, że  kropla krwi, po przeistoczeniu, spłynie po kubeczku, i kapnie na ziemie.
Argument bardzo mocny, gdyż w tamtym okresie, kilka wieków wstecz,
rzeczywiscie patrząc generalnie na tamten okres i na religijność mocno zakultywowaną w społeczeństwie, ludzie rzeczywiscie  mogli się tym przejmować. W sumie jak ja sam był pił, to chyba sam bym się bardzo denerwował czy ani jedna kropla nie spłynie gdzies po kielichu czy coś. Czy ani jedna kropla wina po konsekracji, nie zmarnuje się. No bo skoro żywy Chrystus pod postacią wina, w kilku kroplach miałby skapnąć na podłoge,  lub po kubku, to rzeczywiscie mogło powodować niepokój, wśród ludzi którzy w tamtym czasie przyjmowali Eucharystie pod dwoma postaciami.

Ale mimo to, w moim odczuciu ten argument nie jest na tyle mocny  aby zakazywać spożywać wiernymi Wina przeistoczonego w krew, i co nie zmienia faktu że nie miałbym nic przeciwko aby co niedziele je spożywać.

Ale wracając do Ofiary z Jezusa Chrystusa, która się dokonuje podczas Mszy Św.
Wiele osób, którzy nie wierzą w ten cud który się dokonuje podczas  każdej Mszy Św , używają argumentu z Pisma Świętego który brzmi mniej więcej w ten sposób
Chrystus złożył Ofiarę - raz na zawsze -  czy coś ten deseń, taki podają argument.
W tym miejscu myśle że warto przypomnieć że Ofiara która dokonuje się na Ołtarzu czyli bezkrwawa,  ale makabryczna
bo Przeistoczone Ciało  JEzusa W Hosti jest łamane, następnie polewane przeistoczonym Winem w Krwią nie jest na przebłaganie grzechów,  ani na ich odpuszczenie.
Mało tego z Listu do Koryntian
"Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. (28) Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. (29) Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. (30) Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło."
A więc doskonale jest tutaj ujęte, że spożywanie Hostii na Odpuszczenie Grzechów jest Świętokradztwem, dlatego w Kościele Katolickim, jest spowiedź. Dopiero spożyć można Eucharystie, jeżeli spełni się wymogi Kościoła czyli Spowiedź i dopiero po odpuszczeniu grzechów w Konfesjonalne można przyjąć Ciało Chrystusa. A  i dodatkowo przed tym momentem przyjęciem Ciała Chrystusa, jest jeszcze spowiedź powszechna, która odpuszcza lekkie grzechy, tzn no takie tam jakieś drobne przewinienia względem Boga bliźnich i tym podobne.

 A wiec Jezus na Krzyżu złozył Raz  Krwawą Ofiarę na Przebłaganie Grzechów, natomiast podczas Niedzielnej Mszy Św, dokonuje się Ofiara bez krwawa, ale nie na przebłaganie grzechów. Tylko na pamiątkę krwawej ofiary. Zgodnie z nakazem spożywania Jego Ciała i Krwi i czynienia Tego na Jego Pamiątke.
41 komentarzy:

 1. http://biblia.oblubienica.eu-dosłowne tłumaczenie z gr.,świetne,b.pomocne,,polecam jesli nie znasz
  Marcinie,
  jak to jest z ciałem Pana Jezusa tu na ziemi po Jego smierci?
  Co jest (ciągle) Jego ciałem?
  Możesz odp.na podst.Słowa Bożego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciałem Pana Jezusa żywym jestesmy my,nowonarodzeni,OBLUBIENICA.
   oN-gŁOWA SIEDZI W NIEBIE OBOK OJCA
   1Kor 12.27-wy jesteście CIAŁEM CHRYSTUSOWYM

   Usuń
  2. Chyba jest różnica miedzy Ciałem Chrystusowym a Ciałem Jezusa.
   Różnica jest taka że Cialo Chrystusa to Cialo Chrystusa(rzeczownik) a Cialo Chrystusowe jakie ? (przymiotnik)

   Usuń
 2. To jak wytłumaczysz, zapis w Piśmie Świętym"później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie" (...)" po Zmartwychwstaniu skoro Jeden siedzi po Prawicy? a więc mimo że siedzi Po Prawicy, po Konsekracji Opłatka - Chleba Jego Ciało jest Pod Postacią Chleba i to jest Jego Ciało.Zresztą zgodnie z Tym jak mówił Żydom i się gorszyli o spożywaniu Jego Ciała. Po Konsekracji Chleb Zmienia się W Jego Ciało, i Na Ziemi Jego Ciało jest W Postaci Chleba, na ołtarzu mimo że "równocześnie" w tym samym czasie fizycznie jest w Niebie jako Zmartwychwstały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadajesz mi pytanie,a ja pytałam Ciebie,nie atakuję tylko rozumiem oboje szukamy Prawdy.
   Co jest dodam ŻYWYM ciałem Jezusa na ziemi.
   Biblia o tym mówi

   Usuń
  2. I co Pan Jezus odpowiedział,gdy oni sie zgorszyli,czy możesz przytoczyć?

   Usuń
  3. Marcinie,
   Dz 1.1-11-Pan Jezus sie ukazywał 40 dni,jadł z nimi,udzielał poleceń ,a po 40 dniach został wzięty w góre i PRZYJDZIE ,by pokonać wroga i przejąć władzę na stałe.
   Mt 26.29,
   hBR 9.24-28-DRUGI RAZ przyjdzie ,by zbawić ostatecznie a teraz wstawia sie za nami w niebie.Nie ma tam innego wstawiennika tylko WYŁĄCZNIE Jezus.

   Usuń
  4. Nie, przyszedł zbawić raz, teraz przyjdzie aby osądzić.

   Usuń
  5. "Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
   60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: "Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?" 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: "To was gorszy? 62
   ->To was gorszy? <-

   Usuń
  6. No własnie,nie 1, nie 12 ale 500 zgromadzonym ,więc jest świadectwo nie pojedyńczych osób,nie grupki 12 ale 500 osób go widziało.
   To jest dowód na zmartwychwstanie -500 świadków jednocześnie Go widziało żywego.

   Usuń
  7. Nie tyle go widzialo na raz bo stali w jednym miejscu , tylko kazdemu z Osobna sie Objawil Jednoczesnie.

   Usuń
 3. Mało tego, ta Hostia to jest Żywy Chrystus, pod postacią Chleba.
  I w niektórych parafiach nie używają paterny, i każdy okruszek, który leży na posadzce jest deptany, i w taki o to sposób Chrystus w ten sposób jest traktowany, dlatego omijam takie parafie gdzie nie używają paterny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co sie dzieje,gdy już zjesz ,z Chrystusem ?

   Usuń
  2. nie zjem z Chrystusem, tylko jak już zjem Chrystusa... no to wtedy wypełniłem Jego nakaz co do zjedzenie Jego, -> czyńcie to na Moją Pamiątkę

   Usuń
  3. marcin,
   a wino,w/g Ciebie krew-ministrant wyciera kielich serwetką,czyż nie wyciera samego Boga ,bo przyznasz,że płyn zawsze osiada na kielichu.
   Widzisz,dojdziemy do herezji,ze Boga mozna zjesc,wydalić go przez....,zetrzeć z kielicha.
   Poza tym Żydzi nie mogli w/g Prawa pić krwi,więc Jezus złamałby prawo i nie mógłby być czystą ofiarą za nas i żaden Żyd nie piłby krwi,dlatego apostołowie potem zabronili tez i poganom spożywać krew-
   Dz 15.29-postanowilismy Duch Św.i my ...powstrzymywać sie od KRWI

   Usuń
  4. no ale to że Boga można zjeść nie jest herezja, a po za tym gdyby Jezus nie chciałby być jedzony to nie ustanowiłby Jedzenia Jego Ciała w Postaci Chleba Podczas Ostatniej Wieczerzy.

   Usuń
 4. Apostołowie nie mieli żadnego ołtarza,ostatecznym ołtarzem był krzyż.
  Hbr 10.12-13-raz na zawsze
  Jego ciało zostało 1 raz i na zawsze zabite .
  Potem Pan zmartwychwstał w nowym uwielbionym ciele,które przenikało ściany i drugi raz już nie umiera,chocby ksiądz bardzo chciał .
  Jego krew 1 raz i na zawsze przelana obmywa grzechy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale apostołowie łamali się Chlebem, czyli Ciałem Jezusa.
   Na ołtarzu Jezus nie umiera ponownie tylko jest łamany i polewany Krwią. Bo ta Ofiara na ołtarzu jest Upamiętniająca Jego Ofiarę Krwawą. Upamietnienie Ofiary to jest zlożenie Jej Ponownie, a nie wspomnienie samo, wiec Ofiara jest składana ale bez krwawo

   Usuń
  2. Jesli mamy pamiątke twych urodzin,to nie rodzisz sie znowu i znowu co rok tylko toświetujemy,że x lat temu porzyszedłeś na świat.
   pamiątka to pamiątka a nie na nowo ta sama rzecz,sprawa musi sie wydarzyć.

   Usuń
  3. Poza tym ofiara bezkrwawa NIE NIE gładzi grzechów.
   Tylko ta jedyna krwawa jednorazowa,potem możesz to juz tylko wspominać dziekując .
   HBr.9.22-bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia grzechów.

   Usuń
 5. Pan Jezus powiedział,by wyłupać oko,by nie zgrzeszyć-zrobiłeś to,a przecież tak powiedział,
  powiedział,że jest krzewem-oddajesz pokłon winorośli?
  Powiedział,że to pamiątka czyli Jego nie ma ,a my mamy wspominać. i czekać na jego drugie przyjście.
  Przeczytaj jak wyglądała stara pascha Ks Wyjscia(2Moj.)12.1-28
  Tez czynili na PAMIĄTKE. wyjscia z Egiptu.
  Krwi nie pili-był zakaz,a baranek tez nie był ten sam,tylko inny na pamiatke.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powiedział żeby sobie wyłupać, ale lepiej sobie wyłupać jeżeli gorszy, niż zgrzeszyć przez gorszące oko. O Krzewu - to jest przypowieść dla tych, którym jest dane zrozumieć, i sens tej przypowieści jest dla tych, którym dane jest zrozumieć. Nie powiedział że mamy czekać, tylko być gotowym na przyjście. Człowiek nie ma usiąść i czekać aż przyjdzie, ale żyć tak żeby być gotowym na powrót, a nie że nie zdązył się nawrócić i już nie zdąży.

   Usuń
 6. Celowo napisałam zbawić OSTATECZNIE,bo to nie koniec-dostaniemy przecież nowe ciała,które nie będą już pożądać jak te obecne.
  Zbawić to wyratować,będziemy wyratowani od starych ciał,zbawieni i wtedy nastapi ostateczne,całkowite wyratowanie=zbawienie.

  OdpowiedzUsuń
 7. A co sie dzieje,gdy już zjesz ,z Chrystusem ?
  gdybym napisała bez przecinka,miałbyś rację ale przecinek oddziela wtrącenie,"gdy już zjesz",a zdanie główne brzmi:a co sie dzieje z Chrystusem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest z Jedzony. Jak wypijesz wodę to co się z nia dzieje? jest wypita

   Usuń
  2. Pan Jezus nie przyszedł,by Go jeśc ale ,by spożywać Jego słowa,Jego naukę.
   Sam też sie karmił słowem,wolą Boga.:
   moim pokarmem jest pełnić wolę Ojca-powiedział.

   Usuń
 8. Marcin,nie podałeś ,co Pan Jezus [owiedział,gdy się zgorszyli.
  Otóż powiedział:
  Duch daje życie,CIAŁO na nic sie nie przyda.
  Nie przyda się.
  Powiedział im wyrażnie,że to DUCH OZYWIA,DAJE ŻYCIE,niech nie myślą,że ciało,DUCH.

  OdpowiedzUsuń
 9. dOBRZE,GDY GORSZY ,TO WYŁUPIESZ OKO?
  Nie.
  Więc czy jeść chleb,wspominając ciało oznacza,że jesz ciało?
  Jak długo ów Chrystus przebywa w tobie,po spożyciu?
  I gdzie znika,że znowu musisz przystepować do tzw.komunii,gdzie się podział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak jem Chleb po Konsekracji w Kościele to jem Jego Ciało.

   Usuń
  2. czemu znowu potem jesz i znowu potem.
   Gdzie sie Jezus wytraca,że ciągle musisz jeść.
   Pan Jezus zostawił nam Ducha Sw.,bysmy nie byli sierotami i Jego Duch stale przebywa we mnie a Pan Jezus zasiada w niebie i każe nam tu nie zapomniec ale wspominać to,co zrobił na krzyzu 2000 lat temu.
   Żydzi mieli zakaz picia krwi,więc nikt z nich nawet nie pomyslał,że Pan nakazuje pic im krew,tak jak nie widzieli u Niego klamki zamiast nosa,ani nie widzieli Go jako krzew winny mimo że mówił o sobie:ja jestem krzewem winnym.

   Usuń
 10. W nowym przymierzu nie ma już ołtarza do ofiar,bo arcykapłan Jezus siedzi w niebie i tam sie wstawia za nami stale.
  By Żydów nie kusiło składać baranki,podczas gdy doskonały baranek został złozony w ofierze raz na zawsze,to Bóg dopuścił do zburzenia im swiatyni z ołtarzem do ofiar.
  Nie ma już potrzeby ofiary.
  Jakie łamanie Jezusa,jakie polewanie krwia?
  Jezus nie po to cierpiał RAZ ,by dać się teraz łamać jakiemus człowiekowi .
  Powiedział konając:
  WYKONAŁO SIĘ.
  Kropka,nie już żadnego łamania Jego ciała,wszystko wykonane.
  Teraz skorzystać z tej wspaniałości i wspomina≤ć dziekując i czekając na Jego przyjście.
  Nie zostawił nas sierotami lecz dał Ducha Św.
  I to wystarcza-Bóg Duch Św. w nas na stałe,a nie od mszy do mszy .
  Teraz to my mamy łamać swoje ciało czyli swoją wolę poddawać woli Boga jak nasz Pan.
  Masz wino,które ma symbolizować krew,bys mógł wspominać i masz chleb przaśny ,który symbolizuje ciało Pana,byś mógł wspominac na pamiatkę,by nie zapomnieć,by zwiastować smierć Pana i czekać na Jego przyjście.
  Do tej pamiątki trzeba przystepować godnie,bez grzechu,by pić z kielicha Pana godnie i by jeść ze stołu Pana godnie.
  Ta pamiatka nie jest pospolitym posiłkiem kościoła=wspólnoty ale
  szczególnym wspominaniem śmierci Pana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy nie rozumiesz różnicy miedzy upamiętnieniem Ofiary na Krzyżu czyli złożeniem Ofiary z Jezusa na ołtarzu - nie na przebłaganie grzechów i bezkrwawo podczas Mszy Św a jednokrotnym złożeniem krwawej Ofiary na Kzyzu - na Golgocie na przebłaganie grzechów?

   Usuń
  2. pan Jezus nie nakazał składać żadnej bezkrwawej ofiary,nie nakazał,na żadnym ołtarzu.
   nie ma już swiatyni w Jerozolimie,więc nie ma żadnych ofiar.
   Mozesz tylko wspominać na pamiatke.
   Jezus jest w niebie ,a nie do składania z Niego jakiś ofiar.
   Ofiara raz złozona.
   nie ma swiatyni,nie ma ołtarza,jest wspominanie ofiary jedząc ten chleb i pijac z tego kielicha.
   Tak nauczali apostołowie.
   Ja wolę sie trzymac słów Pana Jezusa i apostolskiej wykładni tych Słów.

   Usuń
 11. gdy Pan Jezus przemienił wodę w wino,wszyscy to mogli stwierdzić,zobaczyć,nie kazał im pić wodę wmawiając przy tym że to wino mimo że nie pachniałaby winem ani nie smakowała jak wino jest winem.
  Wtedy nie byłby to cud ale hipnoza.
  Więc tu każa ci wierzyc w cos czego nie ma...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli według Ciebie Jezus wmówił Apostołom ze Jego Ciało to Chleb? i teraz od 2000 lat ma z tego beke?

   Usuń
 12. Apostoł Paweł w 1Kor 11 np.wers 26 mówi-
  ile razy ten CHLEB jecie,
  z kielicha tego pijecie.
  Nie mówi ,ile razy to ciało jecie ,ile razy tę krew pijecie.
  Pan Jezus powiedział w J 6.63
  CIAŁO nic nie pomaga.
  Słowa ..są duchem i życiem.
  Słowa..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no skoro Jezus powiedział ze ten chleb to Jego Ciało, podczas Ostatniej Wieczerzy, to po co zamiast "chleb" miał mówić "ciało"?

   Usuń
  2. A po co miał mówić:ja jestem bramą,ja jestem krzewem,ja jestem barankiem...
   Pan Jezus powiedział;by wspominac jego smierć na krzyzu i czekać aż przyjdzie.
   Kiedy Pan Jezus mówił:bierzcie i jedzcie to ciało me za was..to siedział przed nimi w swym ciele,więc dla apostołów było oczywiste,ze mówi w przenosni,tak jak,że jest bramą (drzwiami) i że my jesteśmy owcami.

   Usuń
 13. Apostoł Paweł mówi:gdy ten chleb jecie i z kielicha tego pijecie (chrześcijanie pili),smierć Pana opowiadacie,zwiastujecie,przypominacie,aż przyjdzie.
  nie mówi,gdy to ciało jecie i gdy te krew pijecie.

  OdpowiedzUsuń
 14. "No i doszukałem się dosyć sensownego argumentu, bo miedzy innymi dlatego, że ludzie bardzo obawiali się tego, że kropla krwi, po przeistoczeniu, spłynie po kubeczku, i kapnie na ziemie."
  No widzisz,Pan Bóg nie dopuściłby,by krew Jego Syna walała sie po kielichach.
  Jest to wspominanie,wyłącznie, inaczej atomy ciała spadałyby na ziemie,a krew Pana byłaby wycierana jakąś szmatką i potem ta szmatka prana albo wyrzucana.
  Sam widzisz,że to niedorzecznosc ,a Bóg jest świety i nie daje sie ludziom sobą wycierać czy deptać atomy nogami.
  To niedorzecznosc wymyslona,by uzależnic ludzi od kasty kapłanów.
  A nie ma ksty kapłanów w Nowym Przymierzu.
  każdy nowonarodzony jest kapłanem Boga.
  Reszta to wymysły ludzkie dla posiadania władzy i trzymania ludzi w uzaleznieniu od tej kasty.
  Jest to wbrew Prawdzie Ewangelii.
  Sam widzisz,że to pamiatka.

  OdpowiedzUsuń
 15. "No i doszukałem się dosyć sensownego argumentu, bo miedzy innymi dlatego, że ludzie bardzo obawiali się tego, że kropla krwi, po przeistoczeniu, spłynie po kubeczku, i kapnie na ziemie."
  No widzisz,Pan Bóg nie dopuściłby,by krew Jego Syna walała sie po kielichach.
  Jest to wspominanie,wyłącznie, inaczej atomy ciała spadałyby na ziemie,a krew Pana byłaby wycierana jakąś szmatką i potem ta szmatka prana albo wyrzucana.
  Sam widzisz,że to niedorzecznosc ,a Bóg jest świety i nie daje sie ludziom sobą wycierać czy deptać atomy nogami.
  To niedorzecznosc wymyslona,by uzależnic ludzi od kasty kapłanów.
  A nie ma kasty kapłanów w Nowym Przymierzu.
  każdy nowonarodzony jest kapłanem Boga,wszyscy.
  Reszta to wymysły ludzkie dla posiadania władzy i trzymania ludzi w uzaleznieniu od tej kasty.
  Jest to wbrew Prawdzie Ewangelii.
  Sam widzisz,że to pamiatka.

  OdpowiedzUsuń