czwartek, 23 lutego 2017

O iskrze która wyjdzie z Polski


W dzisiejszym wpisie zajmę się  Iskrą Która Wyjdzie z Polski i przygotuje świat na ostateczne przyjście Jezusa”

 Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.(Dz 1732)
Nie polecam nikomu! Aby zagłębiać się w ten dzienniczek św Faustyny. 
Ale myślę że te hasło dosyć dobrze się przyjęło, i dużo osób zna  lub oczekuje na to „że z Polski ma wyjść ta Iskra, niekoniecznie znając dokładnie skąd to się wzięło…

a więc nie zachęcam do Lektury tego Dzienniczka! Bo uważam że jest herezją! ale Napisze o tej Iskrze…
I przedstawię 3 scenariusze, dotyczące tej Iskry.

Dużo osób myśli Kim lub Czym moglabyć lub mógłby być mogłobyć  ta Iskra, niektórzy dają się zwodzić i myślą że Oni tymi Iskrami. Nawet na Internecie, można znaleźć osoby które podają się za te Iskry! A więc liczę na to że  rozczarujecie się tą iskrą...

 
1 wersja scenariuszu   -  Być może Faustyna stała przed lustrem, i sobie myślała w ten sposób :  Pan Jezus szczególnie mnie umiłował, ba mnie bardziej umiłował aniżeli innych a ja tak umiłowałam Polskę, przecież jestem Jego najcudowniejsza- i  Najwierniejszym Jemu -
Stworzeniem... a więc tak!! A więc : Polskę  ja szczególnie umiłowałam jeżeli posłuszna będzie mojej woli, to Pan Jezus ja na pewno wywyższy ją w potędze I świętości, skoro jestem najcudowniejsza…
Później wystarczyło Swoje Ja zmienić na Pan Jezus aby bardziej to urzeczywistnić. Nazywając siebie poniekąd sama Iskrą, przygotowującą na Ostateczne Przyjście…. i Robiąc z Pana Jezusa "króla miłosierdzia"–  (Skoro Nasz Bóg Ojciec jest Miłosierny) a swój dzienniczek i siebie nazywać Iskrą.

2  Scenariusz jeżeli zło wzięłoby się za manipulacje bo na przykład , mogłoby być tak, że
Faustyna mogła mieć i nawet te swoje przeżycia Mistyczne, a co jak np byłyby trochę inne w rzeczywistości, czy zło nie mogło by wykorzystać Faustyne? i tak ją pozwodzić że na zasadzie swoich przemyśleń, lub tym podobne i ona mogła w inną stronę pokierować swoje mistyczne przeżycia niż jej w rzeczywistoci byłyby dane ? lub po prostu sama zaczęła  dodawać rzeczy od  Siebie – ale przecież skoro tak by byc miało i Pan Jezus wiedziałby że zmieni i doda od Siebie coś do Objawień Tych Swoich względem Niej to czy Objawiłby Jej Się? Skoro ona niby miała przekazać to innym....

No bo Wersja Taka że Ukazuje Jej się Pan Jezus i nakazuje jej Namalować Cudowny Obraz , taki że każdy kto będzie go czcić – przepraszam Jego Obraz, nawet Ci co nie wierzą w Imię Pana Jezusa to każdy ten - będzie miał jakieś specjalne łaski, nie ważne czy będzie w Niego Samego wierzył  trochę śmieszne i mało wiarygodne czyż nie?


3. Wersja Którą Ja Przyjmuje – Zapomnijcie , nie wyjdzie żadna Iskra z Polski,  bo nie ma żadnej Iskry. Ani nie wyszła, ani nie Wyjdzie!

Pewnie by się znalazło milion innych wersji typu że przez Kult Fałszywego Jezusa Miłosiernego ale tego z Dzienniczka, to być może teraz objawi się Niegodziwiec… zresztą we wcześniejszych wpisach się tym zajmowałem.

No i tak to wygląda… Z Mojej Perspektywy


Więc darujcie sobie że Jan Paweł II był Iskrą, albo że "ten Kult Miłosierdzia Bożego według Dzienniczka Faustyny" jest tą Iskrą, albo jeszcze oczekiwanie na tą Iskrę.. albo przekonanie że pojawi się krzyż na Niebie - tak jak według Faustyny, a chciałem zwrócić uwagę że w Piśmie Świętym jest o znaku który pojawi się na Niebie - ale nigdzie nie jest napisane w Piśmie Świętym - przynajmniej ja nie znalazłem że tym Znakiem Będzie Krzyż – w takim wydaniu jak to przedstawiła Faustyna w swoim dzienniczku.

Tylko Ewangelia, nie żadne Dzienniczki i tym podobne!! Swoją drogą Faustyna odważna w negatywnym znaczeniu, jeżeli po przerabiałaby Nowy Testament, i po dodawała by Swoich Rzeczy  i zapisałaby to w Dzienniczku. Bo moim zdaniem  w wielu miejscach nie pokrywa się Dzienniczek z Ewangelią – Ale nie omylne Kolegium Nauczycielskie Kościoła Katolickiego...uważa że do Dzienniczka nie ma żadnych zastrzeżeń. Skoro tak?
To dlaczego Kościół nie nałożył obowiązku Wiary w Dzienniczek?

Zobaczmy co mówi Nowy Testament na ten Temat - jak miewam 
w pewnym sensie i być może pod kątem Faustyny.

List do Galatów

I jeśli znalazłby się ktoś – mniejsza o to, kto by to był: my sami czy jakiś anioł z nieba – kto głosiłby inną Ewangelię niż ta, którą myśmy wam głosili  niech będzie przeklęty. (9) Już powiedzieliśmy to, a teraz jeszcze raz powtarzamy: niech będzie przeklęty każdy, kto by wam głosił ewangelię inną niż ta, którą otrzymaliście. (10) Czy oznacza to, że szukam uznania u ludzi? Nie, ja pragnę uznania tylko u Boga. Czy zależy mi na tym, by się przypodobać ludziom? Gdybym pragnął przypodobać się ludziom, z pewnością nie byłbym sługą Chrystusa. 

Apokalipsa św. Jana
Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;(19) A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze”
2 komentarze:

 1. Marcin,
  to wspaniałe jak wzrastasz,jak rozmyslasz,jak SŁOWO Boze staje się dla Ciebie jedynym autorytetem w Zyciu.
  To piekne,ze nie przyjmujesz wszystkiego na wiare,tylko dlatego ze ludzie,tylko ludzie, zwani Kolegium Nauczycielskim cos sobie ustalili ale że używasz rozumu,który mamy od Boga,by Go poznawać.
  Ten dzienniczek przystawiony do Prawdy Biblijnej pada,masz rację.
  Niech Pan wzmacnia Cię swoim Duchem .

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam:http://krolestwoboze.pl/derek-prince.html
  dużo wartościowych,opartych na Słowie Boga wykładów.
  Polecam wziąć tytuł:
  NOWE STWORZENIE
  Pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa,niech Cię Bóg błogosławi,wzmacnia i wprowadza we wszelką Prawdę.

  OdpowiedzUsuń