niedziela, 29 stycznia 2017Nie rozumiem kto wprowadził (w niektórych parafiach) to jest praktykowane - odmawianie po Eucharystii przed zakończeniem Mszy Św. modlitwy tzw. czasów ostatecznych która brzmi :"Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną... i  tak dalej...aż do wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen"

 Od samego początku nie odmawiałem tej modlitwy od momentu gdy ja pierwszy raz usłyszałem bo poczułem że coś jest nie tak z nią…  a gdy coś budzi mój niepokój… to nie odmawiam tego proste. - nie jestem teoretykiem czy wybitnym teologiem ale jestem praktykiem - i wierze mocno ze Pan Jezus pozwolił mi w niektórych sprawach zobaczyć więcej - i bardzo mocno w to wierzę i min na podstawie mojego rozpoznania tego praktycznego" nie pasowała mi ta modlitwa..

No i się nią zainteresowałem.. co nie tak może być z tą modlitwą?
i czemu tak bardzo mi nie pasują słowa tej modlitwy?

No i szukałem w Internecie odpowiedzi na ten temat no i doszukałem się.  Okazało się że to jest modlitwa wyciągnięta z początku Egzorcyzmu a zarazem wprowadzająca do potężnego tego Egzorcyzmu objawionego papieżowi " Leonowi XII". Według źródeł lub legendy sam Archanioł Michał ukazał się temu papieżowi i podyktował ten egzorcyzm.. przynajmiej tak wyczytałem w Internecie.
a drugą wersję znalazłem że papież Leon XII miał wizję i po niej spisał ten egzorcyzm.

Jak trzeba być skrajnie nie odpowiedzialnym? żeby pozwalać wiernym „zacząć”odmawiać egzorcyzm" ? Ja bym nawet nie pozwolił wypowiedzieć nawet” samego początku" egzorcyzmu. Jak można pozwolić na prowokowanie zła do konfrontacji? - przecież egzorcyzmami zajmują się księża egzorcyści którzy są do tego przeszkoleni świadomi tego ze ich posługa może się skończyć "ich śmiercią czyli np. zabiciem" przez zło. A odmawianie egzorcyzmu jest bardzo niebezpieczne i zagraża życiu!

Czy Ci którzy wprowadzili odmawianie tego „wprowadzenia do egzorcyzmu” przed zakończeniem Mszy Św. czy na pewno w pełni świadomie? i dobrze przemyślanie? wprowadzili je do odmawiania wśród wiernych?

Sama próba konfrontacji ze złem może skończyć się tragicznie - dla osoby próbującej konfrontować się ze złem a wiec dlaczego w niektórych parafiach tłum wiernych odmawia ten początek egzorcyzmu? Nie rozumiem tego!

Czy ludzie po porostu nie wierzą tak jak powinni i daje się początek egzorcyzmu ? - no skoro ktoś nie wierzy tak mocno w Jezusa jak np. ludzie którzy są mu bardzo oddani - to dlaczego ma zadziałać? I narazić kogokolwiek na konfrontacje ze zlem… Czy rzeczywiście duża ilość osób odmawiających te wprowadzenie razem ma taką moc? Że mogą sobie pozwolić na odmawianie nawet tego wprowadzenia? A w ogóle kim są Ci ludzie którzy nakazują Archaniołowi Michałowi strącać zło do piekieł?
Czy są aż tacy ważni?

Skoro nawet większość jak miewam nie ma Pana Jezusa w Sercu… bo nie oszukujmy się ilu tak naprawdę jest prawdziwych katolików?

a co w sytuacji? Jeżeli w Kościele byłaby osoba bardzo wierząca i „zło by rozpoczęło konfrontacje i manifestacje?" przecież tylko biskupi maja specjalnie świecenia pozwalające na takie konfrontacje ale zwykły ksiądz, zakonnik? - bez tych święceń Biskupskich to co w takiej sytuacji???

Nie rozumiem takiej nie odpowiedzialności...

A wiec jak jestem w Kościele to się nawet nie przejmuje tym ze ksiądz patrzy na mnie i widzi ze inni a ja nie odmawiam tej modlitwy(raczej wprowadzenie do egzorcyzmu) a i nawet nie myślę o tych słowach w tej modlitwie…

Oczywiście „Kościół’ musiał pozwolić na to żeby wierni zaczęli odmawiać tą
modlitwę "czasów ostatecznych" której według mnie nie powinno się odmawiać i powinien być ZAKAZ
bo ludzie nawet sobie nie zdają sprawy jakim tak naprawdę zagrożeniem jest zło i uważam że nawet w najmniejszym stopniu nie można się z nim konfrontować.. ani próbować takiej konfrontacji…
Moim zdaniem nawet w postaci kilku zdań wyciągniętych z tego potężnego egzorcyzmu..
a skoro ludzie w kościele nie wiem do spraw wiary? pozwolili wyrazili zgodę na to - to chyba oznacza ze można odmawiać ta modlitwę? – moim zdaniem jest to bardzo nie odpowiedzialne i ja w każdym bądź razie nie będę jej odmawiał i nie zamierzam tego robić!


Czytałem też na temat drugiej modlitwy ponieważ trochę wrażenie na mnie zrobiła potęga innej modlitwy(tak jako praktyk a nie teolog ) która podobno jest egzorcyzmem prostym ale tego nie jestem pewien -  no i jestem przekonany ze ta modlitwa zachowuje bezpieczeństwo wymawiającego ją a mało tego ta modlitwa jest arcy-potężna i moim zdaniem to tą modlitwę powinno się odmawiać bardzo często.
Dlaczego taką cudowną i potężną modlitwę zastępuje się wprowadzeniem do egzorcyzmu?

A tą niezwykła modlitwą jest Pod Twoją Obronę i było by cudownie jeżeli tłum wiernych hucznie by ją odmawiał zamiast tego wprowadzenia.

co o tym sadzicie? Być może ktoś ma inne zdanie w tym temacie… Piszcie w Komentarzach…

4 komentarze:

 1. Pod twoją obrone ale czyją,bo naszym JEDYNYM obrońcą jest kto?
  Co do egzorcyzmówto przeczytaj Marka 16.16-17 i zapytaj siebie czy to do Ciebie te SŁOWA,czy Ty jestes tym wierzącym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak towarzyszą mi podobne znaki... ale nie dzialam w żadnej wspólnocie Kościelnej ani nigdzie.. kiedy bylem w jednym Kościele na Mszy Św i przyszła osoba która miała oznaki opętania to w myślach zacząłem się modlić i w tym momencie ona reagowała niespokojnie, a kiedy przestawałem to sie uspokojała... kiedy znów zaczynałem to znów ona reagowała xD a kiedy bylem gdzie indziej na Mszy Sw i w jednym chlopaku ujawnił się demon, miałem pragnienie bardzo intensywne po prostu wystawić moje dłonie i mocą Pana Jezusa wyrzucić tego Demona, ale nie zrobiłem tego bo był ksiądz egzorcysta który tą osobą się zajmował.

   Usuń
 2. Niestety,znam to z autopsji,kiedy był tzw.duchowny,też sie wyhamowałam.
  Dzis wiem,że to był grzech,bardziej postawić człowieka od prowadzenia Ducha Św.,bo człowiek ten nie został przez owego duchownego uwolniony a za pare dni został zabity nożem(24lat).
  Musiałam prosić Pana o wybaczenie,ze bardziej mi zależało na opinii innych-bo wyszłabym na wywyzszającą sie ponad tzw.autorytety niz na posłuszeństwie Panu.
  Aha,nie wiem,czy dobrze,że w mysli,,bo gdybys głosno sie sprzeciwiał w imieniu Pana Jezusa i gdyby została uwolniona,to Jezus odebrałby chwałę,a tak to wiesz,powiedzą-samo przeszło.
  Nie wiem ,czy znasz tego człowieka,mnie bardzo sie podoba,co mówi,bo opiera sie na Biblii,a poza tym często jest tłumaczenie z lektorem.
  https://www.youtube.com/watch?v=UCdm8Ki6Obk&index=2&list=PL5xiVaQ7FOa2OVVpFAxedf5OiBi6G7Pgf
  Lekcja 2 - Religia czy Jezus? - Torben Søndergaard
  Ostatni wykład nr 18 jest o wypędzaniu demonów ale polecam
  bardzo przejsc przez wszystkie od poczatku,bo tylko tak mozna zrozumiec lepiej nr 18 -ostatni.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://krolestwoboze.pl/derek-prince.html
  dużo wartościowych,opartych na Słowie Boga wykładów.
  Polecam wziąć tytuł:
  NOWE STWORZENIE
  Pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa,niech Cię Bóg błogosławi,wzmacnia i wprowadza we wszelką Prawdę.

  OdpowiedzUsuń